piątek, 8 listopada 2013

Jakie herbaty może pić karmiąca?

Jakie herbaty może pić mama karmiąca? Czy czarna herbata jest bezpieczna dla dziecka i w jakich ilościach można ją spożywać? Dlaczego lepiej uważać na zieloną herbatę? Jakie owocowe herbaty polecane są dla mamy karmiącej?Czarna herbata podczas karmienia piersią może być spożywana ale w niedużych ilościach. Mama karmiąca powinna ograniczać picie mocnej herbaty ze względu na dużą zawartość teiny, która tak naprawdę ma takie samo działanie jak znajdująca się w kawie kofeina, tyle że działa wolniej. Myślę, że jedna filiżanka słabej czarnej herbaty nie zaszkodzi (tak samo jak w przypadku kawy - można ją pić w małych ilościach), jednak nie polecałabym pić czarnej herbaty w nadmiernych ilościach (kilka filiżanek ziennie). W efekcie dziecko może stać się bardziej pobudzone, drażliwe i może nie chcieć spać lub mieć problemy z zasypianiem.

Zielona herbata różni się od czarnej tylko sposobem przetworzenia, tak więc jeśli chodzi o zawartość teiny (czy kofeiny) sprawa wygląda podobnie jak w przypadku zwykłej herbaty. Zielona herbata odradzana jest przez część osób z uwagi na to, że w niektórych przypadkach może blokować wchłanianie żelaza. Jeśli więc Twoje dziecko nie ma dużej liczby czerwonych krwinek lub podejrzewana jest anemia, nie zalecałabym spożywania zielonej herbaty, gdyż może dodatkowo zmniejszyć przyswajanie żelaza, które odgrywa dużą rolę w produkcji czerwonych krwinek.

Tak naprawdę, najlepszym rozwiązaniem dla mamy karmiącej są herbaty owocowe. Mama karmiąca może pić takie herbaty owocowe jak herbata jabłkowa, herbata porzeczkowa, herbata malinowa, herbata żurawinowa, herbata z owoców leśnych. Nie polecałabym jednak, szczególnie na początku, herbat owocowych zawierających owoce egzotyczne. 

Mama karmiąca może zamiast herbaty bezpiecznie pić rumianek.

Mama karmiąca powinna unikać herbat odchudzających, herbat z nieznanego pochodzenia, zawierających sztuczne aromaty i zioła o nieznanym działaniu. Nie polecana jest herbata miętowa z uwagi na to, że może negatywnie wpływać na laktację.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Reactions:

0 comments:

Prześlij komentarz