Przejdź do głównej zawartości

Jakie herbaty może pić karmiąca?

Jakie herbaty może pić mama karmiąca? Czy czarna herbata jest bezpieczna dla dziecka i w jakich ilościach można ją spożywać? Dlaczego lepiej uważać na zieloną herbatę? Jakie owocowe herbaty polecane są dla mamy karmiącej?



Czarna herbata podczas karmienia piersią może być spożywana ale w niedużych ilościach. Mama karmiąca powinna ograniczać picie mocnej herbaty ze względu na dużą zawartość teiny, która tak naprawdę ma takie samo działanie jak znajdująca się w kawie kofeina, tyle że działa wolniej. Myślę, że jedna filiżanka słabej czarnej herbaty nie zaszkodzi (tak samo jak w przypadku kawy - można ją pić w małych ilościach), jednak nie polecałabym pić czarnej herbaty w nadmiernych ilościach (kilka filiżanek ziennie). W efekcie dziecko może stać się bardziej pobudzone, drażliwe i może nie chcieć spać lub mieć problemy z zasypianiem.

Zielona herbata różni się od czarnej tylko sposobem przetworzenia, tak więc jeśli chodzi o zawartość teiny (czy kofeiny) sprawa wygląda podobnie jak w przypadku zwykłej herbaty. Zielona herbata odradzana jest przez część osób z uwagi na to, że w niektórych przypadkach może blokować wchłanianie żelaza. Jeśli więc Twoje dziecko nie ma dużej liczby czerwonych krwinek lub podejrzewana jest anemia, nie zalecałabym spożywania zielonej herbaty, gdyż może dodatkowo zmniejszyć przyswajanie żelaza, które odgrywa dużą rolę w produkcji czerwonych krwinek.

Tak naprawdę, najlepszym rozwiązaniem dla mamy karmiącej są herbaty owocowe. Mama karmiąca może pić takie herbaty owocowe jak herbata jabłkowa, herbata porzeczkowa, herbata malinowa, herbata żurawinowa, herbata z owoców leśnych. Nie polecałabym jednak, szczególnie na początku, herbat owocowych zawierających owoce egzotyczne. 

Mama karmiąca może zamiast herbaty bezpiecznie pić rumianek.

Mama karmiąca powinna unikać herbat odchudzających, herbat z nieznanego pochodzenia, zawierających sztuczne aromaty i zioła o nieznanym działaniu. Nie polecana jest herbata miętowa z uwagi na to, że może negatywnie wpływać na laktację.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Komentarze

  1. Myślę że z powodzeniem możesz pić herbatę miętową od https://www.herbapol.com.pl/produkt/mieta gdyż jest tam sama mięta bez żadnych ulepszaczy i wzmacniaczy smaków. Zresztą nie od dziś wiadomo, że miętowa herbata ma swoje właściwości lecznicze w rozstrojach przewodu pokarmowego. Myślę, że dla karmiącej mamy będzie dobrym wyborem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Herbata miętową piję co dziennie i dzięki temu czuję się świetnie. Doskonale działa na problemy z żołądkiem. Do jej przygotowania używam specjalnego dzbanka z zaparzaczem, który kupiłam kiedyś na https://duka.com/pl/jedzenie-i-serwowanie-potraw/kawa-i-herbata. Naczynie idealnie nadaje się do zaparzania herbat. Warto pamiętać, że odpowiednio parzona herbata będzie miała jeszcze lepszy smak oraz aromat.

      Usuń
  2. Przyda się taki wpis wielu kobietą, czarna herbata i kawa wypłukują ważne minerały, warto jest sięgnąć po co innego

    OdpowiedzUsuń
  3. No na pewno warto sięgać po wszystkie wartościowe, zdrowe napoje. Ja przykładowo znalazłam teraz też wodę alkaiczną https://ideau.pl , która dobrze wpływa na organizm. Bo chociażby poprawia metabolizm, lepiej dotlenia krew itd.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Naleśniki a karmienie piersią

 Czy mama karmiąca może jeść naleśniki w czasie karmienia piersią? Biorąc pod uwagę, że głównymi składnikami naleśników są mleko, jajka i mąka, nie ma większych przeciwwskazań do jedzenia naleśników podczas karmienia. Ponadto, jest to łatwy sposób, by przemycić cenne składniki do swojej diety, podane w inny sposób.

Zupy a karmienie piersią

Jakie zupy może jeść mama karmiąca? Tak naprawdę, od pierwszych dni karmienia, młoda mama powinna polubić się z zupami , gdyż są one najprostszym sposobem na przemycenie do swojej diety wartościowych składników (warzywa i mięso) w przyjaznej dla malucha formie (gotowanej). Nie oznacza to jednak, że mama karmiąca może jeść wszystkie zupy. Na pewno, zwłaszcza w pierwszych tygodniach karmienia, mama karmiąca nie powinna jeść zup ze składnikami wzdymającymi

Pączek a karmienie piersią

Czy matka karmiąca może zjeść pączka w tłusty czwartek? Odpowiedź jest złożona. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie karmienia jesteśmy . Jeśli karmimy już 3, 4 miesiąc , jadłyśmy już wcześniej smażone (np. kotleta smażonego) i dziecko nie reagowało na to źle, to możemy śmiało zjeść pączka (a nawet 2 ;-)) . W późniejszym stadium karmienia jemy tak naprawdę wszystko, więc jeśli najdzie nas ochota na pączka nie tylko w tłusty czwartek, to możemy go zjeść.