Przejdź do głównej zawartości

Kompoty dla mamy karmiącej

Autor: Biso (Praca własna) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], undefined

Kompoty owocowe są jak najbardziej wskazane podczas karmienia piersią. Są one zdrowszym źródłem wody niż herbata czy wiele "soków", a raczej napojów sprzedawanych w sklepach, gdyż nie zawierają sztucznych barwników, wzmacniaczy smaku, a dodatkowo są bogate w witaminy. Jakie kompoty może więc bezpiecznie pić mama karmiąca piersią?


-Kompot jabłkowy jest całkowicie bezpieczny od pierwszych dni karmienia piersią.
-Kompot agrestowy,
-Kompot porzeczkowy lub aroniowy
-Kompot śliwkowy (bezpieczny, jednak niewskazany w dużych ilościach jeśli dziecko ma skłonności ku luźnym kupkom)
-Kompot wieloowocowy (np. jabłka, śliwki, agrest)
-Kompot malinowo-borówkowy

Jeśli karmisz już 2-3 miesiące, możesz napić się również kompotu czereśniowego czy wiśniowego. Niektórzy twierdzą, że na samym początku karmienia powinno się unikać owoców pestkowych, stąd lepiej spróbować je dopiero po kilku tygodniach karmienia.

Kompot truskawkowy, kompot z mandarynek czy innych owoców cytrusowych może podrażnić brzuszek małego dziecka bądź wywołać reakcję alergiczną. Jednakże, jeśli nie obserwowałaś złej reakcji u dziecka przy spożywaniu małych ilości owoców cytrusowych, bądź truskawek - możesz się napić takiego kompotu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:
Menu na 1 dzień dla karmiącej 
Ile pić podczas karmienia piersią? 

Komentarze

  1. Butelki dla niemowląt opinie to kluczowy temat dla rodziców, którzy chcą wybrać najlepsze produkty dla swoich dzieci. Różnorodność dostępnych butelek, różniących się kształtem, materiałem i rozmiarem, może być przytłaczająca. Opinie innych rodziców mogą pomóc w podjęciu decyzji, dostarczając praktycznych informacji na temat wygody użytkowania, trwałości i reakcji niemowląt na poszczególne modele. Analiza recenzji pozwala na lepsze dopasowanie butelki do potrzeb dziecka, zapewniając mu komfort i bezpieczeństwo podczas karmienia.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Naleśniki a karmienie piersią

 Czy mama karmiąca może jeść naleśniki w czasie karmienia piersią? Biorąc pod uwagę, że głównymi składnikami naleśników są mleko, jajka i mąka, nie ma większych przeciwwskazań do jedzenia naleśników podczas karmienia. Ponadto, jest to łatwy sposób, by przemycić cenne składniki do swojej diety, podane w inny sposób.

Zupy a karmienie piersią

Jakie zupy może jeść mama karmiąca? Tak naprawdę, od pierwszych dni karmienia, młoda mama powinna polubić się z zupami , gdyż są one najprostszym sposobem na przemycenie do swojej diety wartościowych składników (warzywa i mięso) w przyjaznej dla malucha formie (gotowanej). Nie oznacza to jednak, że mama karmiąca może jeść wszystkie zupy. Na pewno, zwłaszcza w pierwszych tygodniach karmienia, mama karmiąca nie powinna jeść zup ze składnikami wzdymającymi

Pączek a karmienie piersią

Czy matka karmiąca może zjeść pączka w tłusty czwartek? Odpowiedź jest złożona. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie karmienia jesteśmy . Jeśli karmimy już 3, 4 miesiąc , jadłyśmy już wcześniej smażone (np. kotleta smażonego) i dziecko nie reagowało na to źle, to możemy śmiało zjeść pączka (a nawet 2 ;-)) . W późniejszym stadium karmienia jemy tak naprawdę wszystko, więc jeśli najdzie nas ochota na pączka nie tylko w tłusty czwartek, to możemy go zjeść.