Przejdź do głównej zawartości

Mięso przy karmieniu piersią

Jakie mięso można jeść karmiąc piersią? Odpowiedź jest prosta: w zasadzie każde, byle nie było za tłuste. Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, mam tu na myśli pierwsze kilka tygodni karmienia, jest sposób w jaki mięso jest przyrządzone.

Na sam początek karmienia (2-3 tygodnie), najbezpieczniejszym mięsem jest oczywiście drób. Stopniowo można jednak eksperymentować z pozostałym mięsem. Tak więc w okolicach miesiąca karmienia piersią można jeść: kurczaka, indyka, cielęcinę, mięso z królika, schab, wołowinę.

W pierwszych tygodniach powinno się jeść mięso gotowane lub duszone. Tak więc gotowany kurczak, rosół z kurczaka, duszona cielęcina itp. - to wszystko jest jak najbardziej dozwolone. Ktoś się zdziwi, że napisałam, iż od początku można jeść schab. Można, ale zamiast smażyć, spróbujmy go poddusić bądź po prostu ugotować. Nie znaczy to, że w smaku musi być mętny - zawsze można go odpowiednio delikatnie przyprawić. To samo z gulaszem - obowiązuje tu zasada, że zamiast podsmażać można gotować.

W przypadku schabu czy czerwonego mięsa, pamiętajmy, żeby wybierać raczej chude mięso, gdyż tłuszcz może podrażnić żołądek maluszka.

Kiedy i jak zacząć jeść smażone?

Polecam metodę małych prób. Smażonego kotleta schabowego radziłabym spróbować zjeść najwcześniej dopiero w drugim miesiącu karmienia. Jednak na początek powstrzymajmy się od dużej porcji i na pierwszy raz zjedzmy pół kotleta. Do tego inne sprawdzone rzeczy takie jak: gotowane ziemniaki i marchewka - wtedy w razie jakiejś złej reakcji dziecka będziemy wiedzieć, że to rzeczywiście wina smażonego mięsa a nie czegoś innego. Jeśli próba wypadnie ok, można wracać do "normalnego" jadłospisu, w którym co jakiś czas jemy smażone mięso lub ryby.

Wołowina w dużych ilościach z początku może być ciężkostrawna dlatego na początek spróbujmy stosować ją 2-3 razy w miesiącu. Z drugiej strony jest ona bardzo potrzebna, bo zawiera dużo żelaza więc nie należy jej wykluczać.

Komentarze

  1. Ja zjadłam schabowego pieczonego w jedenastym dniu życia córeczki i skończyło się to dramatyczna kolka mała płakała cały dzień i noc ją poprostu nie wiedziałam że nie mogę i wam też odradzam

    OdpowiedzUsuń
  2. szkoda że nie ma żadnego przepisu na królikaa poza tym strona jest suuuper

    OdpowiedzUsuń
  3. Jakieś delikatne mięsko, łatwostrawne, najlepiej gotowane

    OdpowiedzUsuń
  4. Najlepiej delikatne, niesmażone

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Naleśniki a karmienie piersią

 Czy mama karmiąca może jeść naleśniki w czasie karmienia piersią? Biorąc pod uwagę, że głównymi składnikami naleśników są mleko, jajka i mąka, nie ma większych przeciwwskazań do jedzenia naleśników podczas karmienia. Ponadto, jest to łatwy sposób, by przemycić cenne składniki do swojej diety, podane w inny sposób.

Zupy a karmienie piersią

Jakie zupy może jeść mama karmiąca? Tak naprawdę, od pierwszych dni karmienia, młoda mama powinna polubić się z zupami , gdyż są one najprostszym sposobem na przemycenie do swojej diety wartościowych składników (warzywa i mięso) w przyjaznej dla malucha formie (gotowanej). Nie oznacza to jednak, że mama karmiąca może jeść wszystkie zupy. Na pewno, zwłaszcza w pierwszych tygodniach karmienia, mama karmiąca nie powinna jeść zup ze składnikami wzdymającymi

Pączek a karmienie piersią

Czy matka karmiąca może zjeść pączka w tłusty czwartek? Odpowiedź jest złożona. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie karmienia jesteśmy . Jeśli karmimy już 3, 4 miesiąc , jadłyśmy już wcześniej smażone (np. kotleta smażonego) i dziecko nie reagowało na to źle, to możemy śmiało zjeść pączka (a nawet 2 ;-)) . W późniejszym stadium karmienia jemy tak naprawdę wszystko, więc jeśli najdzie nas ochota na pączka nie tylko w tłusty czwartek, to możemy go zjeść.