Przejdź do głównej zawartości

Wędliny podczas karmienia

Jakie wędliny może jeść mama karmiąca a których lepiej unikać? Czym najlepiej kierować się przy wyborze wędlin podczas karmienia piersią? Czytaj więcej poniżej

Głównymi zasadami, którymi powinna kierować się mama karmiąca przy wyborze wędliny są:
-to czy wędlina jest świeża
-z jakiego źródła pochodzi (czy jest to hipermarket a może prawdziwy mięsny sklep)
-czy wędlina jest chuda; nie powinna być za tłusta
-na ile wędlina jest prawdziwa a na ile jest sztuczna (tzn. czy zawiera przewagę mięsa czy chemii i konserwantów)
-jakie zawiera przyprawy

Tak więc na samym początku karmienia bezpiecznie można jeść większość dobrej jakości wędlin, które pochodzą od kurczaka bądź indyka (np. polędwica z indyka). Oprócz tego można jeść np. chudą szynkę (najlepiej nie z hipermarketów tylko prawdziwych sklepów mięsnych). 

Dobrym rozwiązaniem jest też przygotowanie domowej szynki czy pieczeni, wtedy mamy pewność, że spożywamy mięso a nie jego substytuty. Wiele tego typów przepisów na domową szynkę znajdziecie w internecie :)

Jakich wędlin unikać podczas karmienia?

Mamie karmiącej nie polecam jeść salcesonu, boczku, salami, sklepowych pasztetów czy pasztetówki. Stanowczo odradzam też jedzenia pasztetów z puszek, mięsnych konserw, cienkich kiełbas (sklepowych), parówek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

JAKIE MIĘSO POWINNA JEŚĆ MAMA KARMIĄCA? 
MENU WIGILIJNE DLA KARMIĄCEJ 
 MENU NA JEDEN DZIEŃ DLA KARMIĄCEJ

Komentarze

  1. Witam,
    podczytuję Cię od jakiegoś czasu, Twój blog jest dla mnie bardzo pomocny, zdecydowałam się więc na nominowanie go do Liebster Award.

    Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawie to zostało opisane.

    OdpowiedzUsuń
  3. Laktator elektryczny to niezwykle pomocne urządzenie dla matek karmiących piersią, które umożliwia szybkie i efektywne odciąganie mleka. Dzięki różnym trybom pracy, laktatory elektryczne pozwalają na dostosowanie siły ssania do indywidualnych potrzeb, co minimalizuje dyskomfort. Nowoczesne modele są ciche, kompaktowe i łatwe w czyszczeniu, co zwiększa wygodę ich użytkowania. Laktator elektryczny jest idealnym rozwiązaniem dla matek wracających do pracy lub chcących zapewnić dziecku dostęp do mleka matki w każdej sytuacji.





    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Naleśniki a karmienie piersią

 Czy mama karmiąca może jeść naleśniki w czasie karmienia piersią? Biorąc pod uwagę, że głównymi składnikami naleśników są mleko, jajka i mąka, nie ma większych przeciwwskazań do jedzenia naleśników podczas karmienia. Ponadto, jest to łatwy sposób, by przemycić cenne składniki do swojej diety, podane w inny sposób.

Zupy a karmienie piersią

Jakie zupy może jeść mama karmiąca? Tak naprawdę, od pierwszych dni karmienia, młoda mama powinna polubić się z zupami , gdyż są one najprostszym sposobem na przemycenie do swojej diety wartościowych składników (warzywa i mięso) w przyjaznej dla malucha formie (gotowanej). Nie oznacza to jednak, że mama karmiąca może jeść wszystkie zupy. Na pewno, zwłaszcza w pierwszych tygodniach karmienia, mama karmiąca nie powinna jeść zup ze składnikami wzdymającymi

Pączek a karmienie piersią

Czy matka karmiąca może zjeść pączka w tłusty czwartek? Odpowiedź jest złożona. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie karmienia jesteśmy . Jeśli karmimy już 3, 4 miesiąc , jadłyśmy już wcześniej smażone (np. kotleta smażonego) i dziecko nie reagowało na to źle, to możemy śmiało zjeść pączka (a nawet 2 ;-)) . W późniejszym stadium karmienia jemy tak naprawdę wszystko, więc jeśli najdzie nas ochota na pączka nie tylko w tłusty czwartek, to możemy go zjeść.