Przejdź do głównej zawartości

Przykładowe menu przy karmieniu

Poniżej przedstawiam przykładowe menu na 1 dzień dla kobiety karmiącej piersią. Z uwagi na bezpieczne składniki, poniższe menu polecam zwłaszcza na samym starcie karmienia piersią.
Chciałam zaznaczyć, żeby ktoś nie pomyślał, że tak - tzn. trochę jałowo - trzeba jeść przez cały czas karmienia. Najbardziej należy uważać na samym początku karmienia, tj. przez ok. 3-4 tygodnie po porodzie.
Potem stopniowo można, a nawet trzeba :) rozszerzać dietę o bardziej skomplikowane posiłki.

Oto przykładowy jadłospis na 1 dzień:

śniadanie:
kanapki z masłem i chudą szynką
herbata

drugie śniadanie:
serek waniliowy Danio

obiad:
ryż gotowany z gotowaną marchewką, pietruszką i kurczakiem

podwieczorek:
kompot z jabłek

kolacja:
płatki owsiane na mleku

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

KOLEJNE PRZYKŁADOWE MENU NA JEDEN DZIEŃ DLA KARMIĄCEJ   
JAKIE WARZYWA MOŻNA JEŚĆ KARMIĄC? 
SŁODYCZE PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ 

Komentarze

  1. Hmm, przy takim menu podczas karmienia niedobór kalorii gwarantowany. Nie polecam wdrażania powyższego jadłospisu.

    OdpowiedzUsuń
  2. I ten serek Danio..., taką chemią, która uczula dzieci, od maleńkości truć dziecko...

    OdpowiedzUsuń
  3. przy karmieniu nie mozna dawac marchewki gotowanej i ryzu a tu pisza w gluwnym spisie dania no macie glowy zepsute cymba,l,y...

    OdpowiedzUsuń
  4. przy karmieniu nie mozna dawac marchewki gotowanej i ryzu a tu pisza w gluwnym spisie dania no macie glowy zepsute cymba,l,y...

    OdpowiedzUsuń
  5. Zbyt mała kaloryczność, brak zupy, ale pozostałe komentarze bez sensu. Samym powietrzem i wodą żyć się nie da i nie siejcie paranoi z ta chemią we wszystkim, a z własnego bieżącego doświadczenia wiem, że tudno z noworodkiem w domu przygotować genialny posiłek smaczny dietetyczny lekkostrawny i do tego bez chemii.

    OdpowiedzUsuń
  6. przeciez danio ma konserwanty i barwniki

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Naleśniki a karmienie piersią

 Czy mama karmiąca może jeść naleśniki w czasie karmienia piersią? Biorąc pod uwagę, że głównymi składnikami naleśników są mleko, jajka i mąka, nie ma większych przeciwwskazań do jedzenia naleśników podczas karmienia. Ponadto, jest to łatwy sposób, by przemycić cenne składniki do swojej diety, podane w inny sposób.

Zupy a karmienie piersią

Jakie zupy może jeść mama karmiąca? Tak naprawdę, od pierwszych dni karmienia, młoda mama powinna polubić się z zupami , gdyż są one najprostszym sposobem na przemycenie do swojej diety wartościowych składników (warzywa i mięso) w przyjaznej dla malucha formie (gotowanej). Nie oznacza to jednak, że mama karmiąca może jeść wszystkie zupy. Na pewno, zwłaszcza w pierwszych tygodniach karmienia, mama karmiąca nie powinna jeść zup ze składnikami wzdymającymi

Pączek a karmienie piersią

Czy matka karmiąca może zjeść pączka w tłusty czwartek? Odpowiedź jest złożona. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie karmienia jesteśmy . Jeśli karmimy już 3, 4 miesiąc , jadłyśmy już wcześniej smażone (np. kotleta smażonego) i dziecko nie reagowało na to źle, to możemy śmiało zjeść pączka (a nawet 2 ;-)) . W późniejszym stadium karmienia jemy tak naprawdę wszystko, więc jeśli najdzie nas ochota na pączka nie tylko w tłusty czwartek, to możemy go zjeść.