Przejdź do głównej zawartości

Ręczne odciąganie pokarmu

Odciąganie pokarmu ma wiele korzyści, m. in. zwiększa laktację, umożliwia tworzenie zapasów mleka, umożliwia karmienie dziecka mlekiem matki z butelki przez kogoś innego, podczas gdy ona jest np. w pracy.

Na początku karmienia odciąganie stosuje się głównie do pozbycia się nadmiaru mleka, zwłaszcza podczas tzw. nawału mlecznego, pojawiającego się kilka dni po porodzie. W późniejszym stadium karmienia, odciąganie ma bardziej funkcję stymulującą laktację.

Najprostszym i najtańszym sposobem odciągania mleka jest odciąganie ręczne.

Aby odciągnąć pokarm ręcznie, należy najpierw umyć ręce, następnie jedną rękę połóż tak, by wesprzeć pierś od dołu, drugą ręką przyciskaj pierś tuż za sutkiem, gdzie znajdują się przewody mleczne. Nie należy ściskać samego sutka. Można wykonywać również ruchy okrężne. Jeśli pokarm przestaje wypływać, zmień pierś i próbuj masować ją w różnych miejscach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:
 JAK ZRZUCIĆ WAGĘ KARMIĄC PIERSIĄ?
NOCNE KARMIENIE - JAK JE PRZETRWAĆ?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Naleśniki a karmienie piersią

 Czy mama karmiąca może jeść naleśniki w czasie karmienia piersią? Biorąc pod uwagę, że głównymi składnikami naleśników są mleko, jajka i mąka, nie ma większych przeciwwskazań do jedzenia naleśników podczas karmienia. Ponadto, jest to łatwy sposób, by przemycić cenne składniki do swojej diety, podane w inny sposób.

Zupy a karmienie piersią

Jakie zupy może jeść mama karmiąca? Tak naprawdę, od pierwszych dni karmienia, młoda mama powinna polubić się z zupami , gdyż są one najprostszym sposobem na przemycenie do swojej diety wartościowych składników (warzywa i mięso) w przyjaznej dla malucha formie (gotowanej). Nie oznacza to jednak, że mama karmiąca może jeść wszystkie zupy. Na pewno, zwłaszcza w pierwszych tygodniach karmienia, mama karmiąca nie powinna jeść zup ze składnikami wzdymającymi

Pączek a karmienie piersią

Czy matka karmiąca może zjeść pączka w tłusty czwartek? Odpowiedź jest złożona. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie karmienia jesteśmy . Jeśli karmimy już 3, 4 miesiąc , jadłyśmy już wcześniej smażone (np. kotleta smażonego) i dziecko nie reagowało na to źle, to możemy śmiało zjeść pączka (a nawet 2 ;-)) . W późniejszym stadium karmienia jemy tak naprawdę wszystko, więc jeśli najdzie nas ochota na pączka nie tylko w tłusty czwartek, to możemy go zjeść.