poniedziałek, 4 lutego 2013

Kawa a karmienie piersią


Czy mama karmiąca może pić kawę? Czy filiżanka kawy może mieć zły wpływ na dziecko karmione piersią? Większość ekspertów twierdzi, że jedna filiżanka kawy nie jest groźna dla niemowlaka karmionego piersią. Należy pamiętać jednak o kilku rzeczach.

Dlatego jeśli nie potrafisz wyobrazić sobie życia bez kawy, spokojnie można wypić filiżankę kawy raz dziennie.

Jeśli jesteś miłośniczką kawy, bo kochasz jej smak, a nie liczysz na jej moc, najlepszym rozwiązaniem będzie kawa bezkofeinowa. Pijąc kawę bezkofeinową nie musimy się ograniczać w ilości spożywanego napoju.

Kilka zasad, do których należy stosować się przy spożywaniu kawy podczas karmienia piersią:

- Pij kawę z samego rana, by uniknąć możliwego pobudzenia dziecka wieczorem. 
- Najlepiej nakarmić dziecko tuż przed wypiciem kawy lub zaraz po wypiciu, gdyż najwyższy poziom kofeiny będzie znajdował się w mleku ok. 1 godziny po wypiciu kawy
- Jeśli obserwujesz u swojego dziecka rozdrażnienie, trudności z zasypianiem, bezsenność, powinnaś zastanowić się czy nie spożywasz za dużo kawy w ciągu dnia. Matka karmiąca nie powinna przekraczać dawki 500ml w ciągu dnia, zwłaszcza w pierwszych tygodniach karmienia. 
-Jeśli jesteś na samym początku karmienia, spróbuj powstrzymać się od picia kawy. W pierwszych tygodniach karmienia, brzuszek niemowlaka jest szczególnie wrażliwy na substancje znajdujące się w mleku.
-Pamiętaj, że kofeina znajduje się nie tylko w kawie, lecz również w herbacie, napojach typu "cola", napojach energetycznych. Dlatego też, należy uważać, by nie przesadzać z ilością spożywanych napojów, które zawierają kofeinę.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

ILE PIĆ KARMIĄC PIERSIĄ?
HERBATA A KARMIENIE PIERSIĄ
PALENIE PAPIEROSÓW A KARMIENIE

Reactions:

0 comments:

Prześlij komentarz