sobota, 26 stycznia 2013

Cytryna a karmienie piersią

Wiele kobiet karmiących obawia się cytrusów podczas karmienia piersią. Rzeczywiście, owoce cytrusowe należą do jednych z najczęściej alergizujących dla małych dzieci. Należy jednak podejść do problemu z rozsądkiem.


Powinnyśmy zadać sobie pytanie, czy owoce cytrusowe wywołały u nas kiedykolwiek reakcję alergiczną? Czy ktokolwiek w rodzinie był uczulony na cytrusy? Jeżeli tak, nie należy eksperymentować ze stosowaniem owoców cytrusowych, zwłaszcza w pierwszych 3 miesiącach karmienia.

Jeżeli jednak nie występowała u nas nigdy zła reakcja na cytrusy, można spróbować małą ilość owoców cytrusowych, np. cytrynę z wodą. W każdym przypadku nie polecałabym stosowania owoców cytrusowych w swojej diecie podczas pierwszych 6 tygodni karmienia.

Zimą wiele matek może zastanawiać się czy mogą napić się herbaty z cytryną?

Odpowiedź brzmi tak - można napić się herbaty (lub wody) z cytryną, karmiąc piersią. Na początek polecam niewielką ilość cytryny.

Tak naprawdę zastosowanie herbaty (lub ciepłej wody) z cytryną może być pierwszym krokiem, prowadzącym ku ocenie reakcji dziecka na cytrusy. W herbacie lub ciepłej wodzie z cytryną nie znajduje się duża ilość cytrusów, dlatego jest bezpieczna dla dziecka, nawet jeśli wystąpi zła reakcja.

Dlatego zanim spróbujemy zjeść pomarańczę, mandarynki i inne cytrusy w większych ilościach, warto wypróbować kilka kropli cytryny z ciepłą wodą lub herbatą.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
POMARAŃCZE A KARMIENIE 
GORĄCZKA A KARMIENIE PIERSIĄ 
NALEŚNIKI DLA MAMY KARMIĄCEJ
JAKIE SOKI MOŻE PIĆ MAMA PODCZAS KARMIENIA?


Reactions:

0 comments:

Prześlij komentarz