niedziela, 14 sierpnia 2011

Jak zrzucić wagę karmiąc piersią?

Jak zrzucić wagę, karmiąc piersią?
Autor: Mike Baird from Morro Bay, USA [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], undefined

Z pozoru pytanie proste -bo przecież zwykle wystarczy jeść mniej i dużo się ruszać.

W przypadku kobiety karmiącej sytuacja jest jednak trochę bardziej skomplikowana, gdyż okazuje się, że zamiast zmniejszania kalorii powinnyśmy jeść nawet trochę więcej niż zwykle. W dodatku do braku możliwości zastosowania diety odchudzającej, tuż po porodzie - z uwagi na ból - choćby po zszywaniu krocza, czy też obkurczanie się macicy - nie bardzo można wykonywać forsujące ćwiczenia.

Tak więc droga do zrzucenia wagi wcale nie jest taka prosta.


Dlatego też, jeśli chodzi o jedzenie - starajmy się jeść więcej warzyw i owoców, a nie zapychać się słodyczami, które nie przynoszą pożytku ani matce ani dziecku. Lekką dietę można rozpocząć po 2-3 miesiącach karmienia, kiedy laktacja się ustabilizuje, tak, żeby w pokarmie nie zabrakło niczego dziecku. Mówiąc lekką dietę mam na myśli np. zamiast obfitej kolacji - jemy jabłko :) a nie całkowite ucinanie posiłków.

Ćwiczenia możemy wprowadzać znacznie szybciej. Od samego początku możemy ćwiczyć wciąganie brzucha i wstrzymywanie powietrza na ok. 10 sekund, i tak po kilka, kilkanaście razy na dzień - pomoże to delikatnie pobudzić rozleniwione mięśnie brzucha do pracy. Po 6 tygodniach można rozpocząć inne ćwiczenia, takie jak podnoszenie miednicy leżąc na plecach, delikatne brzuszki, skłony itp. Pamiętajmy też, że długie spacery z wózkiem sprzyjają również odchudzaniu :)

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:
JAKIE RYBY JEŚĆ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ? 
DLACZEGO DZIECKO NIE CHCE MLEKA? 
ŚNIADANIA DLA MAMY KARMIĄCEJ. POMYSŁY 
 
Reactions:

0 comments:

Prześlij komentarz